panorama

Євро-2012

Вроцлав

 • Одне з найстаріших міст Польщі.

          Вроцлав розташований на заході Польщі і історичним центром Нижньої Сілезії (або по-польськи Шльонська Дольного). Четверте в країні за чисельністю населення: понад 700 тис. жителів мешкає безпосередньо в місті, понад 1 млн в агломерації (2008). Територія – 293 км². Місто – один з найбільших промислових, наукових, торговельних, культурних і туристичних центрів Польщі. Вроцлав називають Сілезькою Венецією, польською Прагою, містом, що гойдається на хвилях.

          Місто розташовано на 12 островах, утворених у Сілезькій низовині другою за величиною польською річкою Одрою, чотирма її притоками й багатьма рукотворними каналами, що з‘єднані понад сотнею мостів. Засновано чеським князем Вратіславом І на початку Х ст. Знаходилось спочатку на річковому острові посередині Одри, де було побудовано укріплене княже місто. Близько 900 згадується як західнослов‘янське торгове містечко. 1261 місто здобуло маґдебурзьке право. Саме тут 1475 побачила перша польська друкована книга.

          Архітектура Старего мяста із знаменитою пізньоготичною міською ратушею, палацами, костелами нагадує архітектуру інших польських міст. А по тутешніх спорудах у стилі готики, бароко, рококо, ренесансу, модернізму можна пізнавати часи, в які Вроцлав входив до Богемії, Австрії, Пруссії, Німеччини, Польщі. Відомі Тумський острів„північний Ватикан” з комплексом кафедрального собору й костелів, неповторні костели Святої Ельжбети й Марії Магдалини, барокові будиночки Яся й Малгосі.

          Вроцлавський університет із прекрасною актовою залою Леопольдина – один із старіших у Центральній і Східній Європі. Цікавою є Рославіцька панорама – ротонда з величезним полотном із зображенням битви 1794 між польською та російською арміями.

          У місті працюють машинобудівні підприємства, зокрема транспортного машинобудування, завод з видобутку та переробки міді, найбільша в країні мукомельна фабрика. Розвиваються сучасне виробництво металевих конструкцій, електронна й електротехнічна, хімічна промисловість, фармацевтика. Харчова промисловість базується на приміському сільському господарстві, налагоджене молочне виробництво. Вроцлав – другий за величиною залізничний центр Польщі, через нього пролягають зручні автомобільні шляхи, є міжнародний аеропорт, на Одрі діють два річкових порти.

          У Вроцлаві проходить багато різноманітних музичних і театральних фестивалів; працюють театри, опера, оперета, філармонія, музеї. Колоритні й затишні кафе й ресторанчики пропонують унікальну нижньосилезьку кухню та вишукані місцеві фірмові напої.

          Місто – зелену столицю Польщі – покриває густа мережа парків, скверів, садів: на кожного мешканця тут у середньому припадає по 25 м² зелених насаджень. В ботанічному саду створена вишукана експозиція квітів, є багаті оранжерея та альпінарій, найбільша в країні колекція кактусів. У Щитницькому парку ростуть понад 370 різновидів дерев і кущів, в місті є Японський сад.

          Місто має чудову сучасну базу для занять фізкультурою і спортом, яскраві спортивні досягнення у волейболі, водних видах спорту, гандболі, спідвеї, стрільбі. Найвідоміший футбольний клуб – „Шльонськ” (Вроцлав).

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти