panorama

Євро-2012

Харків

 • Харків – місто на північному сході України, адміністративний центр Харківської області.

          З 1919 по 1934 був першою столицею УРСР. Друге за кількістю населення місто України (близько 1,5 млн жителів). Територія – 306 км². Великий науковий, культурно-освітній, промисловий і транспортний центр України.

          Заснований на початку 50-х ХVІІ ст. при злитті річок Харків, Уда, Лопань (басейн Сіверського Дінця) козаками-переселенцями з Правобережної України, з 1650 – місто.

          В місті багато пам’яток історії та культури, зокрема Успенський і Благовіщенський собори, Покровський чоловічий монастир, корпус університету, Будинок державної промисловості або Держпром.

          Один із найрозвиненіших промислових центрiв України, де провiдну роль вiдiграють пiдприємства машинобудування та металообробки (енергетичне, електромеханічне, тракторне, сільськогосподарське, транспортне машинобудування верстатоскладальна, приладобудівна промисловість), енергетики та вiйськово-промислового комплексу, розвинуті радіоелектронна, хіміко-фармацевтична, харчова промисловість. Значний внесок харкiв'ян у ракетобудування та освоєння космосу. Створенi місцевими вченими унiкальнi системи керування ракетоносiями й космiчними апаратами, кiлька поколiнь ракетних комплексiв забезпечили важливі етапи розвитку нацiональної космiчної програми.

          Великий транспортний вузол, є аеропорт, метрополітен.

          Потужний науково-технiчний потенцiал міста посилюється широко розгалуженою мережею (біля 80) навчальних закладів різних рівнів, серед яких 7 академiй, 14 унiверситетiв i 14 iнститутiв. У місті діє понад 60 науково-дослідних інститутів.

          Працюють філармонія, цирк, театри, зокрема опери й балету, музеї, картинна галерея, ботанічний сад, зоопарк, найстаріша в Україні обсерваторія.

          Харків – одне з найзеленіших міст серед індустріальних гігантів України й Європи. На кожного жителя тут припадає в середньому понад 17 м² зелених насаджень. Любителі природи знаходять мальовничі ландшафти на всі смаки в міських кварталах, які зручно розташувалися на п'яти пагорбах і в п'яти долинах, де сходяться лісостеп і степ, зливаються річки Лопань та Уда перед тим, як впадати до Сіверського Донця.

          У розпал чемпіонату на мальовничому березі водосховища поблизу Харкова відбудеться щорічний етнічний фестиваль „Печенізьке поле”. Це колоритне свято запропонує гостям виступи найкращих фольклорних колективів, поетів та письменників, майстрів народної творчості, які приїдуть з усіх куточків України.

          В Харкові створено всi умови для спортивних занять та виховання майбутніх чемпіонів в різних видах спорту. Зокрема, тут діє 19 стадiонiв, 850 спортивних майданчиків, 363 спортивні зали, понад 40 тенісних кортів, 19 плавальних басейнів.

          Найвідоміший футбольний клуб – „Металіст” (Харків), який став одним із лідерів чемпіонату України, а в Кубку УЄФА неодноразова завдавав поразок іменитим європейським клубам, продемонструвавши гру високого міжнародного класу. І хоча місцевий клуб не має таких досягнень, як, скажімо київське «Динамо» чи донецький «Шахтар», втім футбол у місті у великій пошані. І тому городяни з нетерпінням чекають на європейський чемпіонат.

   

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти