panorama

Євро-2012

Стадіон у Києві

 •         Національний спортивний комплекс «Олімпійський» (Київ) – головну спортивну арену України та один з найбільших стадіонів Європи – було відкрито у 1946 р., хоча остаточна добудова тривала ще майже дев‘ять років.

          Улітку 1954 р. завершилося будівництво головного фасаду стадіону – колонади зі службовим входом до внутрішнього двору адміністративного корпусу, що стала візитівкою стадіону. У 1956 р. було встановлено чотири 45-метрові металеві щогли із 320-ґратчастими прожекторами, відтоді футбольні матчі почали проводити і у вечірні часи.

          У 1966-1967 рр. була здійснена перша реконструкція стадіону (місткість досягла 102 тис місць).

          У 1970-80-ті рр. стадіон став місцем зустрічі київських динамівців з грандами тогочасного футболу. На цій арені команда «Динамо» (Київ) перемогла у розіграшу Кубка володарів Кубків УЄФА 1974-75 рр. і здобула право на матч за Суперкубок УЄФА. Вирішальний матч за цей найпрестижніший трофей відбувся на стадіоні 6 жовтня 1975 р.

          У 1978-1980-х рр. стадіон реконструйовано вдруге задля підготовки до Олімпіади-1980. Під час Олімпіади тут проходили чверть- і півфінальні футбольні матчі.

          У 1996 р. стадіон здобув назву – Національний спортивний комплекс «Олімпійський». Сьогодні «Олімпійський» є універсальним стадіоном – багатофункціональною спортивною ареною для проведення як футбольних матчів, так і легкоатлетичних змагань міжнародного рівня, а також змагань з інших видів спорту.

          У 2008-2011 рр. було здійснено реконструкцію стадіону з метою підготовки його до проведення першості Європи з футболу 2012 р. Сучасного обличчя стадіону надав скляний фасад та покриття у вигляді підвісного навісу з напівпрозорої синтетичної мембрани. Оновлена арена матиме менше ніж раніше місць (69 000), втім підвищилася комфортність трибун, а статус стадіону досяг категорії «Еліт». Стадіон відкрито у жовтні 2011 року.

          З усіх спортивних арен, що готуються до Чемпіонату Європи з футболу 2012 р., НСК «Олімпійський» – найбільший: на трибунах розміститься понад 68 055 тисяч вболівальників, окрім цього 150 місць призначені для інвалідів, майже півтори тисячі – для працівників ЗМІ та 366 коментаторських місць. Тут планується провести три матчі групового турніру (перший з них – матч-відкриття турніру в групі D за участю збірної України), чвертьфінал та фінал турніру. Втім, безумовно, головною подією стадіону стане фінальний матч ЧЄ з футболу, що пройде на цій арені 1 липня 2012 р.

          Доїхати до НСК «Олімпійський» можна:

          Від Центрального залізничного вокзалу 

  •  метро – від ст. «Вокзальна» до ст. «Олімпійська» або ст. «Палац  Спорту» (Сирецько-Печерська лінія);
  • тролейбусом № 14 до зупинки «Вулиця Велика Васильківська (Червоноармійська)»;
  • маршрутним таксі № 539 до зупинки «Вулиця Велика Васильківська (Червоноармійська)».

          Від  Південного залізничного вокзалу:

  • тролейбусом № 3 – від зупинки «Площа Петра Кривоноса» до зупинки «Вулиця Велика Васильківська (Червоноармійська)»;
  • автобусом № 69 (від зупинки «Площа Петра Кривоноса» до зупинки «Вулиця Велика Васильківська (Червоноармійська)»;
  • маршрутними таксі №№ 171 , 554  – від зупинки «Площа Петра Кривоноса» до зупинки «Вулиця Велика Васильківська (Червоноармійська)», № 507 до зупинки «Вулиця Фізкультури».
 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти