panorama

Музей народної архітектури та побуту НАН України

 • Один з найбільших музеїв просто неба в світі, що розташований у мальовничому місці на площі 150 га під Києвом у с. Пирогів, передає ландшафт, дерев'яні архітектурні спорудження й сільський побут різних регіонів України.

          У музеї розміщено біля 300 автентичних будівель – дерев’яні  церкви минулих сторіч, маленькі селянські будиночки й млини, господарські споруди, а також експонується селянське вбрання, предмети побуту, яких зібрано біля 80 тис. одиниць. Є також і 400-літня церква – все це дійсно варто уваги. У декількох храмах проводяться богослужіння.
          Побувавши в цій «Україні в мініатюрі», можна за 4 години познайомитись з багатством і величчю культурної спадщини українського народу. До того ж, це улюблене місце відпочинку гостей міста та киян. У свята, особливо церковні, виступають етнографічні колективи, проходять народні гуляння. Тут постійно проводяться етнографічні ярмарки. Можна придбати вироби народних майстрів і скуштувати національних страв.
  Свіже повітря, зелені поля, коні, маленькі будиночки в народному українському стилі – напевно вам це сподобається, але найважливіше – ви одержите знання про те, якою раніше була Україна.
          Тривалість: 4 години

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти