panorama

Оглядова екскурсія Андріївським узвозом

 • Екскурсія Андріївським узвозом з відвідуванням Андріївської церкви, музею однієї вулиці та виставки-продажу виробів народної творчості під відкритим небом.

          Андріївський узвіз пролягає від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиці. Верхня частина Андріївського узвозу виникла на шляху, який вже за часів Київської Русі зв`язував Старий Київ (Гору) із Подолом, пролягаючи між Андріївською та Замковою горами. Назву узвіз одержав у 18 ст. від Андріївської церкви (збудована у 1744 – 1754, арх. В.Растреллі).

          Існує легенда, відповідно до котрої місце, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли св. Андрій прийшов у Київ і побудував на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море спливло униз. Але деяка частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут побудували церкву, то під престолом відкрилася криниця. В Андріївській церкві нема дзвонів, тому що, за легендою, при першому ж ударі вода прокинулася б і залила не тільки Київ, але і все Лівобережжя.

          Основна забудова вулиці виконана в 90-х рр. 19-го ст. і на початку 20 ст. Нині, відтворений у стародавньому вигляді, узвіз – це виставка-продаж живопису і виробів народної творчості під відкритим небом. Андріївський узвіз називають київським Монмартром. У будь-який день, у будь-яку погоду ви завжди побачите тут художників, що демонструють свої роботи, зразки ужиткового мистецтва – прикраси, посуд із скла і кераміки, кумедні фігурки з дерева, іграшки, медалі, монети і багато чого іншого.

          На Андріївському узвозі функціонує унікальний Музей однієї вулиці. У ньому в картинах, фотографіях, побутових речах відтворено історію Андріївського узвозу різних часів. Вздовж усієї вулиці багато картинних галерей, художніх салонів.

          Тривалість: 3 години

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти