panorama

«Русь мистецька». Екскурсія до музеїв Києва

  • Під час даної екскурсії пропонуємо Вам відвідати дві скарбниці художнього мистецтва – Національний художній музей та Київський музей російського мистецтва, такі різні, але водночас такі близькі.

             Національний художній музей був відкритий в 1899 році, як Музей старовини і мистецтв. Споруда побудована в неокласичному стилі архітектором М. Бойцовим за участю архітектора В. Городецького. Будівництво музею та формування початкової колекції було організовано в основному зусиллями відомих київських меценатів, таких як Терещенко та Ханенко. Після революції кількість творів збільшилася у багато разів за рахунок націоналізації приватних зібрань. Музей став комплектуватися завдяки державним асигнуванням, що виділяються на придбання художніх творів. Зараз Національний художній музей широко представляє національну художню культуру. Експозиція розміщена на двох поверхах, побудована за історико-хронологічним принципом та дає об’єктивну уяву про розвиток українського мистецтва від старовини до наших днів.

             Київський музей російського мистецтва відкрився в 1922 році, як Київська картинна галерея. Основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців Терещенко. Попервах експозиція складала біля 200 творів, зараз – розміщується більш ніж в 30 залах. Побудована за хронологічним принципом, вона відображає майже всі основні етапи розвитку російського живопису, з XII століття – до наших днів. Музей знайомить глядача з Давньоруським іконописом, портретним мистецтвом XVIII століття, багатою і різнобічною колекцією другої половини XIX століття, творами передвижників, мистецтвом модерну та символізму, роботами художників періоду революції та будівництва соціалізму. Тут можна знайти чимало творів, що стали хрестоматійними шедеврами світового значення.

             Тривалість: 3 години

  • Об‘єкт на карті

  • Усі об‘єкти