panorama

Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»

 • Музей складається з меморіальної частини (Свіча пам'яті, скульптура дівчинки з колосками в руках на площі Пам'яті, оточеній жорнами, Янголи при вході до меморіалу, Алея «чорних дощок» та калиновий гай) та Зали пам'яті, що фактично виконує функцію музею.

         У Залі пам'яті представлені предмети домашнього вжитку селянства 20-30-х років ХХ ст., зібрані у селах, що постраждали від голодомору, експонується Національна Книга Пам'яті жертв голодомору 1932 – 1933 років – найповніший наразі мартиролог, що містить інформацію про майже 900 000 померлих у 1932 – 33 роках. Також у Книзі Пам'яті містяться численні документальні матеріали, що розповідають про голодомор 1932–1933 років.

          Безперервно демонструється відеоінсталяція, що мовою документів, фотографій та кінокадрів розповідає про причини, характер та наслідки голодомору.

          Експозиція побудована таким чином, що дає можливість гостям музею відчути атмосферу голодомору 30-х років, а хаотично розміщені предмети вжитку відтворюють атмосферу колективізації. При вході до Зали пам'яті та при виході із неї — фотографії 1-ї третини ХХ ст., що закарбували життя покоління, якому судилося перенести голодомор… Як згадка про «втрачене покоління» — при виході з Зали розміщені негативні фотозображення.

          Тривалість: 1,5 години

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти