panorama

Національний дендрологічний парк „Софіївка”

 • Дендрологічний парк "Софіївка" Національної академії наук України, (м. Умань Черкаської області) широко відомий далеко за межами України як одне з найяскравіших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX ст.

          "Софіївка" стоїть в одному ряду з такими шедеврами паркобудівництва Європи, як сад Бальбі у Флоренції (Італія), парк Сан-Сусі у Потсдамі (Німеччина) і палацовий парк у Версалі (Франція).

          Потрапивши до музею живої природи під назвою "Софіївка", Ви відразу поринаєте у казку. І це справді так, адже в основу композиційного вирішення центральної частини парку покладені сюжети з міфології Стародавньої Греції та Риму, а деякі місця нагадують оселю грецьких богів, героїв, письменників та філософів.

          За задумом архітектора, парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера "Іліада" та "Одіссея". "Софіївка" тим і славиться, що вона побудована на класичній основі, бо це практично матеріалізована в конкретних об'єктах парку Гомерівська "Одіссея". Будь-яка композиція чи мала архітектурна форма не тільки гарна зовнішньо, але і містить в собі певний задум, виражає ідею міфу чи якоїсь події, – і все це настільки продумано і пов'язано між собою, що загалом зливається в єдину симфонію краси.

          Тривалість: 9 годин

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти