panorama

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ

 • Київ – всесвітньо відоме стародавнє місто, центр тяжіння всіх українських земель. Своїм корінням воно заглибилося у давню історію, що нараховує понад 1500 років. Майже на всіх етапах історичного розвитку Київ відігравав роль адміністративно-політичного центру: у VІІ-VІІІ ст., він був центром раннього державного утворення слов'ян – Полянського князівства, у ІХ-ХІІ ст. – стольний град Київської Русі, могутньої східнослов'янської держави, добре відомої в Європі, Азії і на Близькому Сході.

  Київські ландшафти, краса і багатство золотоверхих храмів міста здавна захоплювали мандрівників-чужинців. Ще на початку XI ст. Тітмар, єпископ Мерзебурзький, зазначав, що місто Київ «дуже сильне», хоча часто руйнується нападами печенігів. «У великім цім місті, писав він, є більше 400 церков, 8 ринків, люду незчисленна сила».

  Київ розкинувся з півночі на південь уздовж обох мальовничих берегів Дніпра. Понад половину території міста становлять ліси, зелені насадження та водойми. Недаремно Київ зажив слави «міста-парку» на Дніпрі. Загальна площа водного простору в межах міста становить близько 40 кв. км.

  Упорядковуються вулиці і магістралі міста, створюються транспортні розв'язки. Площі і вулиці прикрашаються новими пам'ятниками, зеленими насадженнями. Основою системи зелених насаджень є унікальний водно-зелений діаметр довжиною 30 км та шириною 1,5-5 км, який включає дніпровські острови, прибережні парки та лугопарки.

  Нині, коли Україна стала незалежною державою, Київ по праву є її адміністративно-політичним, економічним, культурним, науковим і релігійним центром. За чисельністю населення Київ входить до десятки найбільших міст Європи. У ньому проживає 2,8 млн чоловік. Територія міста поділяється на 10 адміністративних районів. У місті працюють Президент України, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, вищі судові інстанції, центральні органи державної влади.

  У Києві досить розгалужена мережа закладів культури та мистецтва: тут діють понад 30 театрів, близько 100 музеїв, 140 бібліотек, 19 концертних організацій і самостійних музичних колективів тощо.

  Широкого розвитку в Києві набув міський пасажирський транспорт: метрополітен, швидкісний трамвай, тролейбус, автобус. Щодня громадським транспортом перевозиться близько 4 млн пасажирів. У місті діють три лінії метрополітену, загальна довжина яких становить понад 60 км (49 станції). На них припадає 36% перевезень.

  Київ – спортивний центр України: 29 стадіонів на 186 тис. місць, 612 спортивних залів, 48 плавальних басейнів, 1366 спортивних майданчиків, понад 470 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 5 кінноспортивних баз, 5 споруд із штучним льодом.

  Майже всі історичні епохи залишили в Києві свої сліди у вигляді пам'яток археології, історії, архітектури, мистецтва. Унікальну історико-культурну спадщину міста формують 2148 пам'яток, які охороняються державою. З них 39 – міжнародного значення, 437 – державного і 1711 – місцевого. До того ж Київ має сприятливі природно-рекреаційні ресурси: помірно-теплий клімат, значні масиви лісів, що оточують місто, з малими річками та водоймами створюють чудові умови для відпочинку, оздоровлення, лікування людей і формують передумови зростання туристичних потоків до міста.

Відвідайте