panorama

Екскурсія у стилі «ретро»

До послуг гостей Києва – найрізноманітніші розваги і, звичайно ж, екскурсії. І не тільки звичайні оглядові, а й, подекуди, екзотичні. Зокрема, Південно-Західна залізниця запрошує об’їхати столицю на потязі. Проте не на простому, а старовинному – Києвом почав курсувати справжній паровоз.

Ретро-локомотив Л-3055 відшукали в депо міста Щорс. Виготовили його 1953 року і упродовж 15 років він перевозив вантажі українськими шляхами. Тепер паровоз реконструювали й перевели з вугілля на мазут. А от три вагони – цілком сучасні,  зі зручними кріслами, як в експресах чи електропоїздах підвищеного комфорту, місцями для багажу та провідниками. У одному із них розташований ресторан.

Потяг відходить із Центрального залізничного вокзалу та курсує так званим Київським кільцем залізниці – маршрутом столичної міської електрички.  Екскурсія триває близько двох годин, упродовж яких паровоз із центру через Петрівку прямує залізничним мостом на лівий берег, де проходить через залізничну станцію «Дарниця», розвертається і везе туристів по Дарницькому залізничному мосту через Дніпро. Хоча локомотив може розігнатися до 80 км/год, швидкість обмежують на позначці приблизно в 50 км/год, адже таким чином можна краще насолодитися столичними краєвидами. Упродовж усього часу пасажири слухають розповідь про історію Києва та української залізниці.

Екскурсійний поїзд відправляється об 11.32 та 14.31, а квитки на нього можна придбати у касі 19 приміського вокзалу. Вартість екскурсії складає 25 гривень. Наразі паровоз курсує щоденно, а його подальша доля вирішується.