panorama

Залізничне сполучення

     Київ – один із найбільших транспортних вузлів України: через місто проходять залізничні шляхи, що з’єднують його з усіма обласними центрами держави та багатьма містами Європи та Азії.

     Головна залізнична станція «Київ-Пасажирський» належить до Південно-Західної залізниці. Три вокзали станції – Центральний, Південний та Приміський – обслуговують усі напрямки внутрішнього й міжнародного сполучення, що проходять через столицю.

     Залізнична мережа столиці України також представлена міською електричкою, що функціонує з 2009 року і є одним із видів громадського транспорту міста.

Відвідайте

 • Київ-Пасажирський

  Головна залізнична станція «Київ-Пасажирський» належить до Південно-Західної залізниці. Три вокзали станції – Центральний, Південний та Приміський – обслуговують усі напрямки внутрішнього й міжнародного сполучення, що проходять через столицю.

 • Борщагівка

  Пасажирську зупиночну платформу Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Борщагівка» відкрили у 1932 р. Розміщується вона біля перетину проспектів Леся Курбаса та Космонавта Комарова (шляхопровід над Південним півкільцем залізниці), між зупиночною платформою «Рубежівська» та станціями «Святошин» і «Київ-Волинський».

 • Видубичі

  Пасажирська зупиночна платформа Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Видубичі» розташована вздовж Залізничного шосе між станцією «Київ-Московський» та Дарницьким залізничним мостом в районі розв’язки Південного мосту. Біля платформи вихід з однойменної станції метро.

 • Вишгородська

  Пасажирська зупиночна платформа Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Вишгородська» функціонує з 1958 р., а з 1968 р. цю гілку електрифіковано.

 • Зеніт

  Пасажирська зупиночна платформа Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Зеніт» розташована на естакаді над Московським проспектом, біля перетину проспекту з Вербовою вулицею (між зупиночною платформою «Вишгородська» та станцією «Київ-Петрівка».

 • Дарниця

  Останньої реконструкції станція «Дарниця» зазнала у 2004-2007 роках. На станції функціонують два вестибюлі приміського вокзалу з касами продажу квитків, зал очікування, а також наскрізний тунель із 6 виходами та 2 платформи.

 • Київ-Петрівка

  Станцію Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Київ-Петрівка» було відкрито 5 листопада 1927 р. як вантажну.

 • Караваєві Дачі

  Пасажирський зупиночний пункт Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Караваєві Дачі» було відкрито у 1926 р. на мосту між вул. Вадима Гетьмана й Чоколівським бульваром (місцевості Караваєві Дачі, Чоколівка).

 • Київ-Волинський

  Вузлова дільнична станція першого класу Південно-Західної залізниці «Київ-Волинський» входить до Київського залізничного вузла.

 • Київ-Дніпровський

  Вантажно-пасажирська залізнична станція Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Київ-Дніпровський» розташована біля перетину проспекту Визволителів та вулиці В.Шимановського.

 • Київ-Московський

  Залізнична станція Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Київ-Московський» розташована в долині р. Либідь, поблизу місцевостей Саперна Слобідка та Чорна Гора, між Саперно-Слобідською вулицею та Залізничним шосе.

 • Лівобережна

  Зупиночну платформу Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Лівобережна» відкрито 4 жовтня 2011 р. в зв’язку з запуском міської електрички.

 • Лівий Берег

  Пасажирську зупиночну платформу Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Лівий Берег» відкрили у 1909 р.

 • Рубежівська

  Пасажирську зупиночну платформу Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Рубежівська» відкрили у 1954 р., а у 1968 р. її електрифікували.

 • Сирець

  Пасажирську зупиночну платформу Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Сирець» відкрито у 1918 р., а у 1968 р. її було електрифіковано.

 • Троєщина

  Пасажирська зупиночна платформа Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці «Троєщина» (колишня «Городня») розташована між зупиночним пунктом «Оболонь» та залізничною станцією «Київ-Дніпровський» на насипу поміж Русанівськими Садами та Воскресенськими Садами.