panorama

Києво-Печерська Лавра та Софія Київська

        Говорячи про Київ, не можна не згадати про Києво-Печерську Лавру та Софію Київську – історико-культурні пам’ятки світового масштабу.

        На сьогодні Лавра являє собою винятково цінний архітектурний ансамбль, що формувався понад дев’ять століть як центр православ‘я. Комплекс включає понад 200 пам’яток археології, архітектури, історії та монументального мистецтва. На території Лаври розташовані численні музеї. Більшість експозицій присвячена різним українським художнім стилям, жанрам і творам ужиткового мистецтва, що сягають сивої давнини.

image004.jpg

        Не менш унікальною є Софія Київська – всесвітньо відомий пам’ятник історії, архітектури, монументального живопису та сакрального мистецтва першої половини ХІ ст., споруджений в період розквіту Київської Русі князем Ярославом Мудрим. Назва собору, яку пов’язують з релігійним тлумаченням грецького слова «Софія» – «мудрість», розуміється як Премудрість Божа.

        Побудований як головний митрополичий храм Русі, собор був суспільно-політичним та культурним центром Київської держави. Тут проходили урочисті церемонії «посаженія» князя на престол, зустрічі іноземних послів, укладалися важливі угоди про мир між князями, також, біля храму збиралося київське віче. В ньому велося літописання і функціонувала створена Ярославом Мудрим перша на Русі бібліотека.

image006.jpg

 

        Києво-Печерська Лавра та Софія Київська є двома із 6 об’єктами України, включених до Списку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.