panorama

Дозвілля

Парк Шевченка

  • Парк Шевченка (раніш – Миколаївський сквер) – найбільш упорядкований міський парк.

            Незважаючи на невеликий розмір парку (площа всього 5,4 гектари),  садівник Карл Христіані зумів створити дивний парковий комплекс. При закладці парк був вдало поділений на дві частини двома перпендикулярними осьовими алеями і додатковими діагональними, до яких додана обхідна дорога по всьому периметру. Алеї зливаються в центральній частині. З 1896 року тут стояв пам'ятник імператору Миколі Першому. Постамент існував до середини 1930-х років, а з 1939 року на цьому місці стоїть пам'ятник Великому кобзареві.

            У парку побудована велика дитяча площадка, поруч з якою знаходиться український ресторан «Опанас», де можна поласувати смачними стравами національної кухні. Тут завжди людно: багато студентів (поруч головний корпус КНУ), та інших відвідувачів, що занурюються в зелень парку в центрі міста.

            Вже багато років один із сегментів парку облюбований любителями шахів та шашок: щодня практично в будь-яку пору року тут можна позмагатися в ці ігри інтелектуалів або ж просто подискутувати на життєві теми з відвідувачами парку.

  • Об‘єкт на карті

  • Усі об‘єкти