panorama

Дозвілля

Динамо

  Адреса:вул. Михайла Грушевського, 3
  Телефон:044 536 00 08
  Телефон:044 536 00 03
  Email:
 • Стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановського – домашня арена футбольного клубу «Динамо», розташований у парковій зоні міста.

          Стадіон вміщує майже 17 тисяч глядачів. Комплекс стадіону є пам'яткою архітектури та історії місцевого значення.

          Відкриття стадіону відбулося 12 червня 1933 р. Матчем-відкриттям став фінальний поєдинок всесоюзної першості між командами Києва та Харкова, який господарі виграли з рахунком 2:1.

          У роки Другої світової війни під час німецької окупації на іншому стадіоні «Старт» проводився «матч смерті», у якому київські футболісти перемогли команду гітлерівців, за що четверо з них були страчені. В пам‘ять про цю подію у 1971 р. на території стадіону «Динамо» було встановлено пам'ятник.

          Капітальної реконструкції стадіон зазнав перед «Олімпіадою-80», адже на ньому здійснювалися тренувальні матчі команд-учасниць олімпіади.

          З 1990-их років «Динамо» (Київ) проводив на стадіоні ігри Кубка УЄФА та кваліфікаційних раундів Ліги чемпіонів.

          15 травня 2002 р., після смерті видатного тренера та футболіста, багаторічного наставника команди Валерія Васильовича Лобановського, стадіон названо його іменем. А до першої річниці смерті, йому було відкрито пам'ятник – наставник сидить на тренерській лаві й спостерігає за грою. Постамент зроблено у вигляді футбольного м'яча. Ця скульптура розташована між колонадою та головним входом на стадіон.

          Головна трибуна стадіону розміщена на відстані до 10 м від поля, протилежна до 15 м, а трибуни за воротами – до 40 м. Пластикові крісла, згідно з кольорами ФК «Динамо», сині та білі, при чому білі утворюють написи «ДИНАМО», «КИЇВ», та «1927» – рік заснування клубу. Місця для вболівальників розділені на 29 секторів та ложу для преси.

          Протягом останніх 10 років збірна України використовувала стадіон для проведення товариських поєдинків. У 2009 р. головна команда країни провела тут дві офіційні гри в рамках відбору на чемпіонат світу, в обох матчах відсвяткувавши перемогу. Стадіон особливо популярний серед шанувальників футболу через те, що розташований у парковій зоні і є досить компактним і більш затишним у порівнянні з «Олімпійським».

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти