panorama

Видубицький монастир

  Адреса:вул. Видубицька, 40
  Телефон:285 47 13
  Email:
  Web:http://monastyr.kiev.ua/
 • Свято-Михайлівський Видубицький чоловічий монастир – заснований в ХІ ст. сином Ярослава Мудрого – князем Всеволодом, розташований в Центральному ботанічному саду ім. М.Гришка.

          За перші 120 років свого існування монастир швидко став центром не тільки релігійного, а й світського життя міста: Тут князі влаштовували переговори, збирали рать та молилися перед походами. У монастирі жило та працювало багато ченців, які передавали життєву мудрість та накопичені знання своїм наступникам. Серед них: Сильвестр і Мойсей, які зробили значний внесок у написання «Повісті минулих літ».

          За історію свого існування монастир пережив навали Батия та Андрія Боголюбського й кілька разів горів. Тому після XIII ст. він втратив колишню велич і пишноту і відновив її знову лише у XVII-XVIII ст., коли став забудовуватися на гроші воєначальників і меценатів.

          Перші будівлі монастиря були дерев’яними, тому лише кілька з них пережили століття. Одна з них – церква Архистратига Михаїла (1070-1769) – хрестокупольний храм, зведена при Всеволоді у техніці затопленого ряду. У XVI ст. половина церкви (купол і вся вівтарна частина) через підмивання пагорба впала в Дніпро. Її реконструкцію було здійснено тільки у 1769 р. – споруда набула пишних форм українського бароко.

          У кінці XVII ст. на території монастиря зводять п’ятикупольну Георгіївську церкву (1696-1701) в стилі козацького бароко, Спаську церкву (1696-1791) і трапезну на гроші стародубського полковника Міклашевського. У 1727-1733 рр. коштом гетьмана Данила Апостола була зведена дзвіниця, а у 1827-1831 рр. здійснено її надбудову.

          Більшість будівель монастиря відреставровані у 1981-1985 рр. під керівництвом товариства охорони пам'яток, а деякі реставраційні роботи проводяться і до тепер на кошти самого монастиря.

          Храм знаходиться у чудовому місці й немов би дихає сивою давниною, саме тому його залюбки відвідують не тільки прочани, а й туристи.

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти