panorama

Велика Васильківська (Червоноармійська) вулиця

 • Велика Васильківська (Червоноармійська) вулиця пролягає від Бессарабської площі та бульвару Т.Шевченка до Либідської площі та бульвару Дружби Народів.

  Відома з давніх часів як піщаний незабрукований шлях (поштовий тракт) до Василькова.

  З 1830-их рр. обабіч будуються одноповерхові будинки дрібних чиновників та відставних солдатів і Васильківський шлях стає Великою Васильківською вулицею.

  Зводяться будівлі колишніх готелів: «Південь», «Гран-Імперіаль», «Дагмар», «Тавріда», «Петербург», «Метрополь» з ресторанами та кафе (будівлі багатьох з них збереглися до сьогодні); кінотеатри «Одеон», та «Чари». Вулиця досить упорядкована, з просторими тротуарами, з де-не-де ажурними опорами ліхтарів.

  У 1833 р. з Печерська на Велику Васильківську було переведено церкву князя Володимира.

  У 1890-х рр., на місці скверу, розташованого біля перетину з вулицею І.Федорова, була Кінна площа, на якій проходили ярмарки.

  З 1860 р. на Троїцькій площі, біля нинішнього Олімпійського стадіону, розміщувався ринок, у 1913 р. на його місці побудували павільйони Всеросійської промислової виставки. На початку XX ст. поряд з площею звели Троїцьку церкву (яка не збереглась) та Троїцький народний дім (тепер Театр Оперети).

  З 1919 р. вулиця отримала назву  Червоноармійська. У 2005 р. було внесено пропозицію про перейменування на Велику Васильківську вулицю. Однак рішення не було прийнято. Зараз паралельно вживаними є обидві назви – «Велика Васильківська» та «Червоноармійська».

  На вулиці значною мірою збереглася забудова кінця XIX – початку XX ст. А від площі Л.Толстого до Бессарабської проліг підземний торговельно-розважальний комплекс «Метроград».

   

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти