panorama

Глибочицька вулиця

 • Вулиця Глибочицька відома від кінця XVIII ст., пролягає від вулиці Січових Стрільців (Артема) до вулиці Нижній Вал та Вознесенського узвозу (вул. Смирнова-Ласточкіна).

  Вулиця була частиною давнього шляху – Бихівської дороги, яка йшла від Подолу на Житомирську дорогу. Назва вулиці походить від струмка Глибочиця, відомого ще з часів Київської Русі. Вздовж русла струмка й було прокладено вулицю.

  Забудова вулиці почалася на початку ХІХ ст. В середині ХІХ ст. – складалася з одноповерхових й двоповерхових дерев’яних та змішаних будинків. У кінці ХІХ ст. на вулиці вже почали зводити двоповерхові та триповерхові цегляні будівлі.

  У другій половині ХІХ ст. – на початку ХХ ст. вздовж вулиці було збудовано Дніпровський машинобудівний завод Млошевського й дріжджовий заводу братів Чоколових. У 1909 р. по вулиці було прокладено трамвайні колії.

  В ході реконструкції, що почалася у 1960-х рр., вулицю відвели під промислові підприємства, тому історичну житлову забудову було знесено. Зараз ця вулиця також інтенсивно забудовується.

   

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти