panorama

Національний музей Великої Вітчизняної війни 1941 – 45 рр.

  • В день Перемоги, 9 травня 1981 р., відбулося урочисте відкриття нового меморіального комплексу на схилах Дніпра (історична експозиція почала свою роботу в Кловському палаці 17 жовтня 1974 р.). Комплекс споруджено за задумом відомого скульптора-монументаліста Є.Вучетича групою авторів (ск. В.Бородай, Ф.Согоян, арх. В.Єлізаров та ін.)

    На 20 га розмістились 18 залів музею, чаша «Вогонь Слави», Алея міст-героїв, майданчик військової техніки часів Великої вітчизняної війни, 7 скульптурних композицій, що символізують боротьбу військових і цивільних на фронті і в підпіллі, відчайдушну працю в тилу. Меморіал вінчає статуя Вітчизни-матері, заввишки 69 м, в руках вона тримає 12-метровий меч і щит.

    Всередині п’єдесталу монументу розташована експозиція музею, яка нараховує більше 8 тисяч експонатів. Загальна висота статуї – 102 м.

    На стінах залів музею закарбовані назви більше 1000 військових частин і з'єднань, сотень партизанських загонів, підпільних організацій, які діяли в тилу ворога. На мармурових дошках вибиті імена 11 612 воїнів і 201 трудівника тилу, які удостоєні звання Героя Радянського Союзу і Героя Соціалістичної праці під час війни.

  • Об‘єкт на карті

  • Усі об‘єкти