panorama

Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни)

  Адреса:просп. Повітрофлотський,79
  Телефон:044 242 23 09
  Телефон:044 242 23 08
 • Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни), розташований на відстані 8 км на південний захід від центру міста, використовується в основному для внутрішніх рейсів, а також для обслуговування деяких міжнародних напрямків. Його єдина злітно-посадкова смуга має довжину 2 310 м і ширину 45 м.

  Комплекс аеропорту збудували у 1949 р. за проектом архітектора В.Єлізарова. Свою колишню назву «Жуляни» аеропорт отримав від однойменного села, розташованого поблизу. Зараз Жуляни – місцевість у межах міста – тому, зазвичай, аеропорт приймає регулярні рейси до 22:00, щоб не створювати незручностей мешканцям навколишніх житлових масивів.

  Аеропорт обслуговує переважно внутрішні, а також міжнародні маршрути.

  Дістатися до аеропорту досить легко. Неподалік від аеропорту знаходиться залізнична станція «Київ-Волинський», що дає змогу швидко дістатися з протилежного кінця міста або з пригороду. Серед міського транспорту до летовища ходить тролейбус №22 (від вул. Ольжича), маршрутне таксі №565 (від ст. метро «Петрівка») та №568 (від вул. Терещенківської). Також досить зручно сюди можна дістатися і на авто – в 1,5 км від аеропорту – кільцева дорога.

  Аеропорт цікавий ще й як туристичний об’єкт: на території летовища знаходиться найбільший в Україні авіаційний музей, де представлено багато зразків цивільної та військової авіатехніки.

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти