panorama

Оглядова екскурсія з відвідуванням Софійського собору

 • Екскурсія включає в себе огляд території Міста Володимира, панорамного майданчику з виглядом на Поділ і Дніпро, зовнішньої архітектури Андріївської Церкви та Софійського Собору, Золотих Воріт, будівель Університету, Оперного Театру та Хрещатика.

  Огляд мальовничих схилів Дніпра розпочнеться з Арки Дружби та закінчиться біля пам'ятника засновникам Києва.

  Софійський собор – всесвітньо відома пам'ятка архітектури і монументального живопису ХI століття.

  Екскурсія присвячена історії Київської Русі за правління Ярослава Мудрого, коли були збудовані Софійський Собор та Золоті Ворота (1037 р.). Присвячений Премудрості Божій, собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство.

  На честь заснування Ярославом 1037 р. софійської бібліотеки перед входом до собору в 1969 р. було встановлено пам'ятний знак (скульптор І.Кавалерідзе).

  Великих збитків було завдано музею під час Великої Вітчизняної війни.

  В Софійському Соборі збереглася унікальна архітектура, мозаїки 11 століття, древні фрески – шедеври східного християнського мистецтва, які займають більше ніж 3000 квадратних метрів. Посеред давніх реліквій Собору є і багато оздоблений мармуровий саркофаг Ярослава Мудрого. Собор оточений монастирськими кам’яними будівлями, які є яскравими зразками українського бароко 18 століття.

  Тривалість: 4 години

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти