panorama

Хрещатик

 • Головна вулиця столиці України починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності і закінчується Бессарабською площею.

  За однією із поширених версій назва вулиці походить від Хрещатого Яру (тобто перехрещеного поперечними балками-ярами), за іншою – князь Володимир хрестив киян у гирлі ручаю, названого через це Хрещатицьким.

  У стародавні часи на місці сучасної вулиці була долина, покрита лісовими хащами. Хрещатик – відносно молода вулиця, що довгий час залишалась незабудованою. У 1790-ті рр. тут з’являються перші будівлі, зручне розміщення між окремими частинами міста сприяло швидкому зростанню та забудові вулиці. У 1806 р. на початку вулиці звели перший Міський театр, через що вона здобула назву Театральна. А з 1834 р почали вживати назву Хрещатик. У 1870-ті рр. Хрещатик стає головною вулицею Києва. Наприкінці ХІХ ст. з’являються перші багатоповерхові будинки, а у 1891 р. вулицею пройшов перший кінний трамвай, у 1892 р. – електричний.

  У серпні 1941 р. місто потрапило в облогу, а наприкінці вересня більшість будівель Хрещатика була підірвана. Після війни вулицю відбудували, та розширили вдвічі за рахунок непарного боку. Будівлі розмістили таким чином: ліворуч – переважно житлові будинки, а праворуч – адміністративні, банкові, та торговельні споруди. Перед ними розкинувся каштановий бульвар, особливо красивий навесні, під час цвітіння дерев, що заслужено стали одним із символів міста.

  Нині в дні проведення офіційних заходів Хрещатик та Майдан Незалежності стають головними центрами урочистостей країни. У вихідні та в дні державних свят рух транспорту вулицею перекривають і Хрещатик стає пішохідним. Тут постійно відбуваються концерти просто неба та інші громадсько-політичні заходи.

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти