panorama

Петро Сагайдачний

 • Петро Сагайдачний (Конашевич-Сагайдачний, бл. 1570–1622), козацький гетьман, видатний політичний, громадський і культурний діяч, підтримував Київське братство.

  Походив з православної шляхти з Галичини, вихованець Острозької Академії. З початку XVII ст. перебував на Запорозькій Січі, де став спочатку обозним, кошовим отаманом, а згодом – гетьманом. Перетворив козацьке військо на регулярне, здійснив вдалі походи на Кримське ханство та Османську імперію.

  У 1618 брав участь у поході польського королевича Владислава на Москву, де виявив військову мудрість та майстерність.

  За допомогою Сагайдачного 1620 відновлено православну ієрархію в Речі Посполитій, скасовану після Берестейської унії 1596; висвячено київського митрополита Іова Борецького та єпископів. Разом з усім козацьким військом Сагайдачний записався до Київського Богоявленського братства, сприяв створенню українського культурного центру в Києві та наближенню козацької військової сили до духовенства й міщанства, піклувався про церкви, лікарні, школи.

  Петро Сагайдачний очолював козацьке військо у переможній битві під Хотином 1620–21 рр., де був смертельно поранений отруйною стрілою. Похований у Києві.

  Одна із найкрасивіших вулиць міста носить ім‘я гетьмана

   

 • Об‘єкт на карті

 • Усі об‘єкти